Wraca z błogosławieństwem Trumpa

2022-04-05 18:11

W wielkiej polityce nie zagrzała długo miejsca, jednak zdążyła narobić sporo szumu. Teraz zapowiada wielki powrót. Sarah Palin (58 l.), była gubernator Alaski, ogłosiła, że wystartuje w wyborach do Kongresu USA. I od razu pochwaliła się mocnym wsparciem, którego udzielił jej wychwalany przez nią Donald Trump (76 l.).

Sarah Palin w 2006 r. została pierwszą gubernator Alaski, a w 2008 r. niespodziewanie republikańską kandydatką na wiceprezydenta USA u boku Johna McCain’a (†82 l.). Gdy w 2009 r., na rok przed końcem kadencji, ogłosiła rezygnację z fotela gubernator, wzbudziła zdumienie. Konserwatywna feministka, jak ją nazywano, tłumaczyła, że chce poświęcić się rodzinie – mężowi i piątce dzieci. Teraz wraca.

Palin obwieściła na Twitterze, że dołączyła do wyjątkowo szerokiego grona kandydatów, którzy chcą walczyć o miejsce zmarłego przed miesiącem Dona Younga (†88 l.) w Izbie Reprezentantów. Zamierza ubiegać się o nie blisko 50 kandydatów. – „Służba publiczna jest powołaniem i byłabym zaszczycona, mogąc reprezentować mężczyzn i kobiety z Alaski w Kongresie, tak jak to robił przez 49 lat republikanin Young” – przekazała Palin w oświadczeniu na Twitterze.

Już w niedzielę pochwaliła się kolejną wiadomością – listem poparcia od byłego prezydenta Donalda Trumpa, którego ona poparła w 2016 r. i nieustannie odtąd wychwalała. Nazwał ją w nim m.in. „wspaniałą patriotką”. – „Jestem dumny, że mogę udzielić jej mojego całkowitego poparcia, i zachęcam wszystkich republikanów do zjednoczenia się z tą wspaniałą osobą i jej kampanią, aby postawić Amerykę na pierwszym miejscu” – zaapelował.