Badanie zlecone przez Tyler Clementi Foundation oraz Common Sense Media i koordynowane przez sieć telefoniczną AT&T zostało przeprowadzone wśród dzieci z samej metropolii i jej peryferii. Wynika z niego, że aż 96 proc. dzieci w wieku od 8 do 12 lat ma własne urządzenie z dostępem do
internetu. Aż 84 proc. maluchów w wieku od 3 do 7 lat ma swój własny telefon, tablet, laptop, komputer czy konsolę do gier z dostępem do internetu. Badania pokazują, że spędzają więcej czasu przed ekranami niż na rozmowie czy czytaniu książek. Autorzy raportu podkreślają, że to uzależnienie może mieć przykre skutki. – Rodzice tak naprawdę nie zdają sobie sprawy, na jakie strony dzieci wchodzą, do jakich grup społecznościowych należą, jakie zdjęcia sobie przesyłają czy oglądają. To niestety prowadzi do internetowego nękania – mówi Jane Clementi, prezes Tyler Clementi Foundation. Z badania wynika, że połowa dzieci była ofiarą internetowego nękania. 20 proc. dziewczynek przyznało, że wysyłało seksualne teksty i zdjęcia. Blisko 60 proc. dzieci powiedziało, że zna sposoby na to, by rodzice nie widzieli, co robią w internecie.
Wolą „googlować” niż rozmawiać
2018-12-01
0:00
To smutne dane. Nowojorskie dzieci i nastolatki zamiast rozmawiać czy poczytać, wolą spędzać czas w internecie. Badania pokazują, że prawie każde dziecko od trzech do 12 lat ma elektroniczny sprzęt z dostępem do sieci.