Wojsko pomoże szpitalom

2022-01-14 14:42

Do szpitali w Nowym Jorku i New Jersey trafią wojskowe zespoły medyczne. Maja wspomóc przeciążonych pracą lokalnych lekarzy.

Od przyszłego tygodnia do szpitali w kilku stanach trafi 1000 wojskowych medyków i pielęgniarek. To federalny sposób na łatanie braków kadrowych w placówkach. Pracowników brakuje, bo część z nich przebywa na domowej kwarantannie po zakażeniu koronawirusem.

W Nowym Jorku medycy w mundurach pojawią się w Coney Island Hospital na Brooklynie. W New Jersey 23 wojskowych zasili zespół University Hospital w Newark. Pomoc otrzymają również szpitale w Rhode Island, Ohio, Michigan i Nowym Meksyku. Zespoły będą pomagać między innymi w segregacji chorych i zmniejszą obciążenie pracą na izbach przyjęć - poinformował Biały Dom.

W czwartek w New Jersey w szpitalach przebywało 5933 pacjentów z COVID-19. To o 3 proc. mniej niż w środę. Stan odnotował spadek liczby chorych pierwszy raz od 16 grudnia. W NYC liczba covidowych pacjentów wzrosła w środę o 80 osób, do 6523. Liczba nowych zarejestrowanych w metropolii przypadków wyniosła 31 183 i była o 2000 niższa niż dzień wcześniej. W całym stanie było ich ponad 58 tys.