Włamali się do kościoła na Bronksie i zostawili ślad. Złodzieje narobili na podłogę

2020-07-28 20:14 para
Złodzieje narobili na podłogę
Autor: NYPD

Grupa złodziei splądrowała stuletni kościół baptystów w Bronksie i przed ucieczką pozostawiła na podłodze cuchnący ślad. Policja szuka co najmniej trzech sprawców, którzy ukradli elektronikę o wartości prawie 8000 dolarów z kościoła baptystów przy Creston Avenue.

Włamywacze pojawili się krótko po północy. Wyłamali zamek w tylnych drzwiach, aby uzyskać dostęp do pustego o tej porze kościoła. Ale zanim wyszli, jeden ze zdegenerowanych przestępców wypróżnił się w holu kościoła.
- Zniszczyli moje biuro, rozwalili sejf, wyważali drzwi, rozwalili kuchnię. Co mogło ich skłonić do robienia takich rzeczy - pyta pastor Marcia Stanley. -Czy oni nie widzą, że to jest dom Boży?
Z kościoła sprawcy wynieśli sprzęt audio i komputery. W sumie wartość skradzionych przedmiotów i zniszczeń została oceniona na 10 tys. dolarów.
Kościół przy Creston Avenue nie był jeszcze otwarty po pandemii. Teraz, po kradzieży jego planowane otwarcie przesuwa się w czasie.
- Niedawno z powodu Covid kościół przy Creston zaczął transmitować na żywo swoją niedzielną mszę za pośrednictwem Facebooka, aby pozostać w kontakcie ze swoimi członkami i społecznością - napisała w serwisie GoFundMe skarbnik kościoła, Emeka Oseafiana. - Nie mógł się doczekać ponownego otwarcia swoich drzwi w pierwszą niedzielę sierpnia, ale z powodu tego niefortunnego zdarzenia może nie być to możliwe.
W ciągu zaledwie czterech dni zbiórka na kościół przekroczyła swój cel, gromadząc prawie 12 000 dolarów od 170 darczyńców.