W szkołach biją dzieci

i

Autor: Dreamstime W szkołach biją dzieci

Szokujące dane nowojorskiego Departamentu Edukacji: W szkołach biją dzieci

2022-09-27 18:16

W ciągu ostatnich pięciu lat w nowojorskich szkołach publicznych nauczyciele bezprawnie dopuścili się do stosowania kar cielesnych na uczniach ponad 1600 razy, choć ta praktyka została już dawno zakazana. Niektórzy z pracowników placówek dawali dzieciom klapsy, a nawet przyklejali do krzeseł za nieposłuszeństwo. Do większości incydentów doszło w NYC.

W okresie od 2016 do 2021 r. stanowy Departament Edukacji otrzymał prawie 18 tys. skarg na nauczycieli, którzy stosowali kary cielesne na dzieciach w szkołach publicznych i czarterowych – poinformował „The Times Union”. 16 671 pochodziło ze szkół w NYC, do których uczęszcza ok. 1,1 mln uczniów. 1271 ze skarg zostało podpartych dowodami. W szkołach poza miejskim okręgiem w tym samym okresie zgłoszono 1148 skarg, a udowodniono 352 z nich.

Jedna ze skarg dotyczyła pracownika szkoły w Watertown, który w zeszłym roku chwycił ucznia za gardło i przyparł do ściany. W 2018 r. nauczyciel z Rochester „użył pasa, by zastraszyć uczniów”, a rok później pracownik szkoły w tym samym mieście przykleił dziecko do krzesła taśmą klejąca, zaklejając mu usta. Pierwszy z nich został zawieszony na dwa dni, drugi został zwolniony. W 2017 r. nauczyciel z Schenectady kazał uczniowi z porażeniem mózgowym stać za karę, „ponieważ nie odpowiadał na pytania”. Dziecko zemdlało, a nauczyciel został zwolniony.

– Traktujemy każdą skargę poważnie – zapewniła w rozmowie z gazetą Jenna Lyle, rzeczniczka miejskiego Departamentu Edukacji. – Jeśli istnieje uzasadniony przypadek, podejmujemy natychmiastowe działania naprawcze i wzmacniamy nasze wysiłki zapobiegawcze – dodała.

W prawie stanowym kary są zakazane w szkołach publicznych od 1985 r., a obecnie zakaz dotyczy również m.in. szkół czarterowych czy zarejestrowanych prywatnych przedszkoli i szkół.

Nasi Partnerzy polecają