Pierwsza para NY w rok podwoiła majątek

2024-04-16 23:54

Pierwsza para Nowego Jorku ma powody do zadowolenia i wzrostem cen przejmować się nie musi. Jak wynika z najnowszych oświadczeń majątkowych Kathy Hochul (66 l.) i jej męża Billa (65 l.), w rok zdołali podwoić swoje dochody. Tak spory zastrzyk gotówki przyniosła im decyzja męża gubernator o zmianie pracy.

Kathy Hochul i jej mąż Bill ujawnili swoje zeznania podatkowe w piątek, choć zgodnie z prawem nie musieli. Udostępnili je na dziennikarzom na zaledwie dwie godziny. Jak wynika z dokumentów, do których zajrzało m.in. „City & State NY”, ich skorygowany dochód brutto za 2023 r. wyniósł ponad $1,9 mln. To o blisko $900 tys. więcej niż rok wcześniej. Pierwsza para Nowego Jorku zapłaciła $610 tys. podatku federalnego wg stawki 32,94 proc. i ponad $123 tys. podatków stanowych wg stawki 6,85 proc. Przekazali też niemal $85 tys. na cele charytatywne, m.in. American Diabetes Association, Erie County SPCA, Buffalo City Mission, Planned Parenthood, The Fresh Air Fund, World Wildlife Foundation i Habitat for Humanity.

Pensja nowojorskiej gubernator stanowiła zaledwie ułamek pokaźnych dochodów pary. Jej roczny zarobek z tytułu pełnionej funkcji to niespełna $250 tys. William Hochul mógł za to pochwalić się wpływem niemal $1,5 mln wynagrodzenia, które otrzymał od byłego pracodawcy. Do sierpnia ubiegłego roku pracował jako główny prawnik w koncernie koncesyjnym Delaware North, a od początku roku działa jako radca prawny w firmie prawniczej Davis Polk. Otrzymał też od byłego pracodawcy ponad $80 tys. z tytułu odroczonych płatności i ponad $45,5 tys. z tytułu emerytury z czasów pracy na stanowisku prokuratora federalnego. Do dochodu pary wliczyły się też $43 tys. z dywidend i ponad $18 tys. z tytułu odsetek.