W niedzielę 28. finał WOŚP w metropolii. Polonia gra z Orkiestrą

2020-01-11 23:42 MJR, MOD

Odliczanie dobiega końca. W niedzielę na całym świecie po raz 28. Polacy zagrają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy metropolii będą mogli wesprzeć WOŚP podczas weekendowych imprez w New Jersey oraz podczas wielkiego finału na Long Island.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Tradycyjnie bierze w niej udział Polonia z metropolii. W wielu polonijnych, ale i amerykańskich biznesach zapełniły się już pierwsze puszki-skarbonki z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami. W zbiórce pomagają też polskie szkoły. W weekend czekają kolejne atrakcje.
W sobotę w Amsterdam Alley Bar (9 W Price St, Linden, NJ) po godz. 8 pm zagrają Wehikuł Czasu oraz DJ Tomski. Koncertom towarzyszyć będą aukcję wyjątkowych gadżetów. Do zdobycia na aukcjach będą m.in. koszulki drużyny MLS NY Red Bulls i New Jersey Devils z podpisami zawodników, piłka reprezentacji Polski z autografami zawodników czy rękawica Vitalija Klischko. Tego samego dnia o godz. 8 pm w Trenton obędzie się Bal na rzecz WOŚP w Ambassador Banquet Hall (610 New York Ave, Trenton, NJ)
W niedzielę moc atrakcji czekać będzie m.in. w Trenton, NJ. W godz. 12 pm – 10 pm w Ambassador Banquet Hall (610 New York Ave, Trenton, NJ) odbędą się występy dzieci ze szkół z Filadelfii, pokazy m.in. Viva Dance Studio, popisy DJ-ów oraz licytacje, podczas których zdobyć będzie można koszulki Marcina Gortata i Lionela Messiego.
W Garfield, NJ w niedzielę o godz. 1 pm wystartuje rodzinny finał w Wisla Club (73 Maine St, Garfield). Zagra Tomasz Chmielewski, będą zajęcia ze sztuką i zabawy dla najmłodszych. O godz. 5 pm rozpocznie się Finałowe Granie Sceny Niezależnej, którą reprezentować będą m.in. 15PO, Fragile Fears, Atura, Prime Prophecy, Kran, Kwadrat i Syn.
Huczny finał odbędzie się też na Long Island. W godz. 3 pm- 10 pm w Carleton Hall (103 Carleton Avenue, East Islip, NY) czekać będą koncerty, aukcje i zabawy dla dzieci. Wystąpią DJ Danny, Top Secret, SecretBand oraz zespół WindStar. Gościem specjalnym będzie polski pięściarz Adam Kownacki, który przekazał na licytacje swoje koszulki i rękawice. - Serdecznie zapraszamy! Pomagać można wszędzie. Nie ważne na jakim się jest kontynencie – przekonują organizatorzy 28. finału w metropolii, na których czele kolejny rok stoi Marcin Filipowski.

Najnowsze