Uratowali przed pędzącym pociągiem

i

Autor: NYPD

Brawurowa akcja policjantów NYPD. Uratowali pasażera przed pędzącym pociągiem

2022-11-28 18:12

Gdyby nie refleks policjantów, w nowojorskiej kolejce mogłoby dojść do niewyobrażalnej tragedii. Funkcjonariuszom udało się uratować pasażera, który upadł prosto na tory chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem.

Do niebezpiecznego incydentu doszło w czwartek ok. godz. 4 pm na stacji 116th Street w East Harlem. Funkcjonariusze Brunel Victor i Taufique Bokth byli na patrolu, gdy nagle usłyszeli przerażający krzyk dobiegający z drugiej strony stacji. Wtedy bez chwili zawahania pobiegli na miejsce zdarzenia, po czym zobaczyli mężczyznę leżącego na torach. Z pomocą drugiego pasażera podnieśli ofiarę i pomogli przenieść ją z powrotem na peron. Kilka sekund później na stację wjechał pędzący pociąg linii 6.

– Naszą codziennością jest pomaganie ludziom. Wtedy nie jest ważne, czy sami musimy ryzykować – powiedział funkcjonariusz Victor telewizji WABC-TV. Bohaterom pogratulowała komisarz NYPD Keechant Sewell (50 l.), a także szef MTA Janno Lieber (60 l.). „Bohaterstwo NY’s Finest zawsze mnie zadziwia. Odwaga jest ich drugą naturą” – napisała Sewell na Twitterze.

Nasi Partnerzy polecają