Nowojorscy uczniowie wracają do szkół

2021-09-13 15:17
Uczniowie wracają do szkół
Autor: Twitter

Mimo obaw wielu rodziców i nauczycieli w poniedziałek do nowojorskich szkół wraca życie. Ponad milion uczniów w NYC po miesiącach zdalnej nauki rozpocznie stacjonarne nauczanie. Miasto zapewnia, że wszystko jest gotowe.

Los Angeles nakazało właśnie obowiązkowe szczepienia dla uczniów powyżej 12. roku życia. NYC na razie odżegnuje się od takich pomysłów. Obowiązek szczepień od 27 września obejmie jedynie nauczycieli. Władze postawiły na inne rozwiązania.

Szkoły zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza i urządzenia monitorujące jego stan. Uczniów chronić mają ścianki z pleksi, maseczki, płyny do dezynfekcji oraz wykonywane co 2 tygodnie testy. Dla tych powyżej 12. roku życia ochroną mają być też szczepienia, którym poddało się jak dotąd 65 proc. uczniów. Kolejni mogą zaszczepić się w pierwszym tygodniu szkoły w ramach programu „Vax to School”, a drugą szczepionkę przyjąć w październiku.

– Najlepsze nauczanie to nauczanie osobiste, między uczniami i nauczycielem – przypomniała Meisha Porter (47 l.), miejska komisarz edukacji, zapewniając, że szkoły są gotowe na nowy rok szkolny