Tylko Biden może pokonać Trumpa

2019-11-06 13:00 zw
Wiceprezydent USA Joe Biden
Autor: East News

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, mógłby wygrać kandydat demokratów. Ale pod warunkiem, że byłby to Joe Biden (77 l.). Jak pokazują najnowsze sondaże, były wiceprezydent USA pokonałby Donalda Trumpa (73 l.) w tak zwanych kluczowych stanach.

Blisko połowa, bo 49 proc. Amerykanów życzy sobie impeachmentu Donalda Trumpa – wynika z sondażu NBC News/Wall Street Journal. Czy to oznacza, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, to obecny prezydent, mimo tak wielu głosów krytycznych, zostałby na stanowisku wygrywając o włos z demokratami? Wszystko wskazuje na to, że nie, ale pod warunkiem, że miałby odpowiedniego rywala. A wskazują na to sondaże przeprowadzone przez The New York Times i Siena College.

Jeśli kandydatem na prezydenta wysuniętym przez demokratów będzie były wiceprezydent im senator Joe Biden, to Trump zapewne opuści Biały Dom. Obecnie Biden wygrywa z Trumpem w Arizonie, Pensylwanii i Wisconsin. Natomiast jeśli kandydatką demokratów zostanie Elizabeth Warren (70 l.), Trump zapewne wygra. Pani senator przegrywa z obecnym prezydentem w Michigan, na Florydzie i w Karolinie Północnej. Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada 2020 roku.

Najnowsze