TYGRYS ma koronawirusa! Szok w zoo

2020-04-06 12:35 zw
Tygrysy zaczynają psychoterapię w raju
Autor: AAP ANIMAL ADVOCACY AND PROTECTION / REPRODUKCJA PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

Kto by pomyślał, ze tygrysy mogą zarazić się koronawirusem i kaszleć jak ludzie? Tak własnie stało się w nowojorskim ogrodzie zoologicznym! Obecność nowego patogenu wykryto u tygrysicy Nadii. Wszystko wskazuje na to, że zaraziła się od człowieka.

Koronawirus atakuje tygrysy?! Taki szokujący wniosek przyniosło badanie na obecność Covid-19 wykonane u samicy tygrysy malajskiego, która mieszka w ogrodzie zoologicznym na nowojorskim Bronxie. Opiekunowie Nadii i innych dzikich kotów z tego zoo zauważyli u nich niepokojące objawy, takie jak suchy kaszel i brak apetytu. Wykonano testy, ale wynik pozytywny był tylko u Nadii. Jak można to wytłumaczyć?

Według głównego lekarza weterynarii w nowojorskim zoo jedyna możliwość to zakażenie tygrysa przez człowieka. Nadia nie miała bowiem kontaktu ze zwierzętami spoza ogrodu zoologicznego, za to miała kontakt z opiekunem tygrysów. Mężczyzna prawdopodobnie przeszedł chorobę, ale bezobjawowo, w przeciwieństwie do swojej podopiecznej. Amerykańskie ministerstwo rolnictwa już zaleciło chorym na koronawirusa unikanie kontaktu ze zwierzętami. Na szczęście według weterynarzy z nowojorskiego zoo pechowa Nadia wróci do pełni zdrowia.

Uratował życie mężczyźnie. Nie bał się koronawirusa!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze