Trzy lata za wtargnięcie do biura spikerki

i

Autor: Dan Gleiter/AP; AP

Trzy lata za wtargnięcie do biura spikerki

2023-03-25 21:26

Mieszkanka Harrisburga, PA, dołączyła do grona ok. 400 osób skazanych za udział w szturmie na Kapitol USA. Riley June Williams (23 l.) wtargnęła do biura Nancy Pelosi (81 l.), przez co spędzi za kratami trzy lata.

Williams została skazana za sześć zarzutów, w tym przestępcze zakłócanie porządku publicznego. Wedle prokuratury 23-latka pod kapitol przyjechała z własnym ojcem, a później z tłumem protestujących wkroczyła do biura ówczesnej spikerki Izby Reprezentantów. W kapitolu spędziła 90 minut, po czym wspięła się na dach radiowozu.

Kobieta była oskarżana także o kradzież laptopa Pelosi, jednak ławnicy nie uznali jej winny. FBI poinformowało, że agenci rozmawiali z partnerem 23-latki, który powiedział, że Williams chciała wysłać urządzenie do przyjaciela w Rosji, a ten miał zamiar sprzedać go służbom wywiadowczym, jednak finalnie zniszczyła laptopa. 23-latka twierdzi, że to wyłącznie pomówienia.

Williams po odsiadce przez trzy lata będzie także pod nadzorem federalnym. Musi zapłacić także $2 tys. w ramach rekompensaty.

Nasi Partnerzy polecają