Trump znów szykuje się na areszt

Donald Trump (77 l.) ponownie podkręca temperaturę na politycznej scenie, mobilizując swoich zwolenników. Były prezydent ujawnił we wtorek, że jest celem kolejnego postępowania, tym razem dotyczącego szturmu na Kapitol z 2021 r. i dostał cztery dni na stawienie się przed Wielką Ławą Przysięgłych. Przyznał, że czeka na aresztowanie i oskarżenie.

Trump znów szykuje się na areszt
Autor: Associated Press

Jak wynika z wpisów Donalda Trumpa na platformie Truth, były prezydent w niedzielę został poinformowany przez prawników o liście od specjalnego radcy prawnego Jacka Smitha, wyznaczonego do badania okoliczności szturmu na Kapitol z 6 stycznia 2021 r.

- „Obłąkany Jack Smith, prokurator z Departamentu Sprawiedliwości Joe Bidena, wysłał list (znowu, to była niedzielna noc!) stwierdzający, że jestem celem śledztwa Wielkiej Ławy Przysięgłych ds. 6 stycznia i dający mi bardzo krótkie 4 dni na zgłoszenie się do Wielkiej Ławy Przysięgłych, co prawie zawsze oznacza aresztowanie i oskarżenie" – napisał były prezydent.

- „Tak więc teraz, prokurator generalny Joe Bidena, Merrick Garland, którego odrzuciłem do Sądu Najwyższego USA (…) wraz z Departamentem Niesprawiedliwości Joe Bidena, skutecznie wydali trzecie oskarżenie i aresztowanie politycznego oponenta numer 1 Joe Bidena, który w dużej mierze dominuje go w wyścigu o prezydenturę. Nic takiego nigdy wcześniej nie wydarzyło się w naszym kraju, ani nawet nie było do tego zbliżone" - grzmiał. Nie zdradził jednak czy się stawi.