Trump pomylił psa z suką! Gafa w Białym Domu

2019-11-27 13:12 zw
W luksusach czekają na łaskę Trumpa
Autor: AP W luksusach czekają na łaskę Trumpa

To była podniosła uroczystość, ale nie obyło się bez gafy! Wzruszające uhonorowanie psa Conana, który pomógł wytropić przywódcę Państwa Islamskiego, zostało przyćmione przez zamieszanie wokół… płci bohaterskiego czworonoga. A więc kim jest Conan?

Pies czy suka? To pytanie spędzało sen z powiek przedstawicielom Białego Domu! Zaczęło się w poniedziałek, kiedy tłumy reporterów odwiedziły siedzibę Donalda Trumpa (73 l.), by wziąć udział w spotkaniu z Conanem, bohaterskim psem, który pomógł wytropić przywódcę Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadiego (+48 l.). - Conan to twarde ciasteczko i nikt nie powinien z nim zadzierać – mówił Trump, a jego współpracownicy wyjaśniali dziennikarzom, że pies bohater to w rzeczywistości suka. Tak czy inaczej czworonóg dostał medal i dyplom za odwagę. Po paru godzinach pojawiło się jednak dementi. Doszło do pomyłki, a Conan to jednak zdecydowanie samiec.

Akcja przeciw al-Baghdadiemu miała miejsce w październiku pod syryjskim miastem Idlib. Owczarek belgijski pomógł wytropić uciekającego przed komandosami do swojej podziemnej kryjówki al-Baghdadiego. Gdy szef Państwa Islamskiego wysadził się w powietrze osaczony przez siły USA, pies został lekko ranny, ale już wrócił do służby. Początkowo nie ujawniano wyglądu ani imienia czworonoga, ale Trump zdecydował o odtajnieniu wizerunku czworonoga. Podczas uroczystości w Białym Domu świat poznał imię psa bohatera, a koniec końców także jego prawdziwą płeć.

Najnowsze