Trump pomoże pupilce

2022-05-26 17:38

Republikanka Elise Stefanik (38 l.) może liczyć na wsparcie byłego prezydenta USA. Donald Trump (76 l.) ma w planach zorganizowanie zbiórki pieniędzy na rzecz kampanii „wschodzącej gwiazdy” Partii Republikańskiej, by pomóc jej w zwycięstwie w jesiennych prawyborach.

Stefanik w 2014 r. została ogłoszona najmłodszą kobietą w historii, która uzyskała mandat w Kongresie. Polityczka jest zaciętą krytyczką Nancy Pelosi (82 l.) czy Joego Bidena (80 l.). Jednak zdecydowanie popiera działania byłego republikańskiego prezydenta – ze wzajemnością.

„Kongresmenka Elise Stefanik wykonuje wspaniałą pracę dla Nowego Jorku. Elise jest jednym z największych „wojowników” naszego ruchu America First” – ogłosił Trump w oświadczeniu.

„New York Post” przekazał, że republikanin zorganizuje w przyszłym miesiącu na swoim polu golfowym zbiórkę pieniędzy, która ma zapewnić kongresmence wyborczy sukces. To już czwarta impreza kampanijna na rzecz „wschodzącej gwiazdy” Partii Republikańskiej zorganizowana przez Trumpa.

Impreza odbędzie się 6 czerwca w Trump National Golf Club w Briarcliff Manor, NY. Jak dowiedziała się gazeta, darczyńcy chcący wziąć udział w dyskusji przy okrągłym stole i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z byłym prezydentem muszą zapłacić… $25 tys. Standardowe bilety na wydarzenie będą kosztować $1 tys.

„Jestem dumna i zaszczycona, że po raz kolejny otrzymałam poparcie mojego dobrego przyjaciela, prezydenta Donalda J. Trumpa”, stwierdziła Stefanik. „Jestem podekscytowana pracą na rzecz historycznego zwycięstwa w 21. okręgu i naszą dalszą pracą jako drużyna, która pomoże odwrócić losy Izby, usunąć ze stanowiska Nancy Pelosi i ocalić Amerykę”, dodała. Stefanik będzie walczyć o miejsce w Kongresie z nowojorskiego okręgu nr 21 i – jeśli wygra – będzie to jej piąta kadencja.