Trump lepszym prezydentem od Lincolna

2019-12-02 14:36 mod

Z jednej strony groźba impeachmentu, z drugiej – sondaż, który poprawiłby humor każdemu przywódcy. Jak pokazuje ostatnie, zaskakujące dla komentatorów badanie, większość republikanów uważa Donalda Trumpa (73 l.) za lepszego prezydenta od Abrahama Lincolna. Opinie ogółu Amerykanów są jednak zgoła inne.

Opublikowane pod koniec tygodnia wyniki badania The Economist/YouGov pokazują, że dla republikańskich wyborców trwające postępowanie w sprawie usunięcia prezydenta ze stanowiska nie ma znaczenia, a Donald Trump zasłużył sobie na miejsce w panteonie najwybitniejszych. 53 proc. z nich uznało, że jest on lepszym prezydentem niż Abraham Lincoln, którego wskazało 47 proc. z nich.

– I nierobiący nic Demokraci chcą usunąć z urzędu prezydenta Trumpa? – skomentował na Twitterze Donald Trump, odsyłając do wyników badania, które ewidentnie miło go połechtały. I to mimo że urzędujący prezydent nie pokonał w nim Ronalda Reagana, którego w zestawieniu z nim wskazało 59 proc. republikańskich wyborców.

W badaniu wzięło udział 1500 osób, demokratów republikanów i niezależnych, których poproszono o porównanie urzędującego prezydenta z siedmioma republikańskimi poprzednikami. Dla ogółu badanych to Lincoln był lepszym prezydentem od Trumpa. Wskazało na niego 75 proc. respondentów.

Najnowsze