Trump chce odzyskać Amerykę

2021-10-12 16:21

Choć ciagle nie mówi nic o starcie w kolejnych wyborach prezydenckich, Donald Trump (75 l.) spotyka się ze swoimi zwolennikami. W Iowa zapowiedział, że chce odzyskać Amerykę.

Zwolennicy byłego prezydenta Donalda Trumpa (75 l.) mają nadzieją, ze na kolejnym wielkim wiecu ogłosi swój start w kolejnych wyborach prezydenckich w 2024 roku. Trump jednak starannie unika tej deklaracji, choć daje wszystkim do zrozumienia, że może mieć taki zamiar.

Nie inaczej było przed wielotysięcznym tłumem, zgromadzonym na terenach targowych w Des Moines, IA. Były prezydent skrytykował najpierw obecnego prezydenta Joe Bidena (79 l.) i jego wart miliardy dolarów plan infrastrukturalny, który utknął w kongresie. Dodał, ze Demokraci prowadzą Stany Zjednoczone na skraj ruiny.

- Zamierzamy odzyskać Amerykę! - mówił jednocześnie tłumom.

W Iowa Donald Trump cieszy się wysokim poparciem. Wygrał tu 53 do 45 proc. i takie jest dziś jego poparcie wśród mieszkańców stanu. Wyższe niż w czasach urzędowania, kiedy wynosiło 48 proc.

- Nikt nie może winić wspaniałego stanu Iowa za tak katastrofalną administrację, jak administracja Bidena - mówił, ujawniając jednocześnie możliwe hasło swojej przyszłej kampanii prezydenckiej: "Make America Great Again – Again".