To oni posiedzą chwilę w Kongresie

2022-08-26 22:34

Wtorkowe głosowania przyniosły nie tylko długą listę nominowanych do starcia w jesiennych wyborach. Wyborcy z dwóch nowojorskich okręgów w ramach specjalnego głosowania powszechnego zdecydowali, kto wypełni dwa wakaty w Izbie Reprezentantów. Do końca roku w Kongresie posiedzą Demokrata Pat Ryan (41 l.) oraz Republikanin Joe Sempolinski.

Można powiedzieć, że był to partyjny remis. W specjalnym głosowaniu do Izby Reprezentantów odbywającym się w dwóch okręgach NY zwyciężyli kandydaci obu głównych partii. W 19. okręgu kongresowym demokrata Pat Ryan, którego wsparła Kathy Hochul (64 l.), pokonał republikanina Marca Molinaro (46 l.). Obaj walczyli o miejsce, które zwolnił wiosną wyznaczony przez gubernator na jej zastępcę Antonio Delgado (45 l.). - „Fundamenty naszej demokracji są atakowane. Ostatniej nocy Hudson Valley stanęła i trzymała front dla demokracji. Dziękuję, #NY19” – napisał Ryan na Twitterze.

Na zachodzie NY, w 23. okręgu wyborcy wskazywali następcę republikanina Toma Reeda (50 l.), który zrezygnował w maju po oskarżeniu o niewłaściwe zachowania seksualne. W starciu wygrał jego partyjny kolega – Joe Sempolinski, szef GOP w hrabstwie Steuben. Republikanin, uzyskując 53,1 proc. głosów, pokonał demokratę Maxa Della Pię (46,6 proc.).

Zarówno Ryan, jak i Sempolinski zasiadać będą w Izbie Reprezentantów do czasu zaprzysiężenia zwycięzców listopadowych wyborów.

Nasi Partnerzy polecają