To ona odpowiada za zniszczenie posągów przed kościołem w Queens

2021-07-20 23:39

Wstrząsające fakty ujawniło przeanalizowane przez policję nagranie z kamer monitoringu przed kościołem Matki Bożej Miłosierdzia w Forest Hills. Sprawcą, który wyrwał posągi z ich cokołów i doszczętnie je zniszczył była kobieta.

To był szał niszczenia. W sobotę nad ranem drobna kobieta przeskoczyła niewysokie ogrodzenie, okalające trawnik przed kościołem rzymskokatolickim Our Lady of Mercy i zaczęła szarpać stojące tam dwie figury: Matki Bożej i św Teresy od Dzieciątka Jezus. Gdy udało jej się przewrócić posągi - przeciągnęła je na Kassel Sty i tam zaczęła walić w nie młotem. Kiedy się rozpadły - skakała po nich i pluła. Gdy już rozładowała swój szał - uciekła około 3 am.

Zniszczenia odkrył prałat John A. McGuirl, emertyowany proboszcz parafii. To on zawiadomił policję.

- Sprawą zajmuje się  jednostka ds. przestępstw z nienawiści i 112. komisariat - poinformowała NYPD.

- Oba posągi stały tu od 1937 roku, od czasu budowy kościoła - poinformował w oświadczeniu proboszcz Frank Schwarz. - Modlę się, aby ta niedawna fala ataków na kościoły katolickie i wszystkie domy modlitwy się skończyła, a tolerancja religijna mogła stać się bardziej częścią naszego społeczeństwa - dodał.

Atak na figury przed kościołem na Forest Hills był drugim w ubiiegłym tygodniu. Wcześniej, w środę, nieznany sprawca jedynie wywrócił oba posągi.

Najnowsze