To będzie lato stulecia! Meteorolodzy zapowiadają falę upałów

2020-05-19 13:00 zw
Upały
Autor: geralt / CC0 / pixabay.com

Czekają nas rekordowe upały! Meteorolodzy ostrzegają przed falą gorąca, która zaleje Amerykę już w tym miesiącu i nie odpuści aż do końca sierpnia. Temperatura w większości stanów będzie wyższa niż przeciętna wieloletnia, a w niektórych regionach znacznie wyższa. Gdzie konkretnie?

To może być lato stulecia! Meteorolodzy z "The Weather Channel" ostrzegają przed falą gorąca, która zacznie zalewać Stany Zjednoczone już w tym miesiącu i nie odpuści aż do końca sierpnia. Temperatura w większości stanów będzie wyższa niż przeciętna wieloletnia, a w niektórych regionach znacznie wyższa. Eksperci sporządzili mapę, na której zaznaczyli stany mające przygotować się na gorący kataklizm. Najgorzej będzie na północnym zachodzie kraju. Epicentrum rekordowych temperatur znajdzie się w stanie Idaho oraz w sąsiadujących z nim obszarach stanów granicznych Montana, Oregon, Waszyngton, Wyoming, w mniejszym stopniu Nevada i Utah. Średnia historyczna dla lipca w Idaho wynosi około 30 stopni Celsjusza.

Super Raport 15 V (goście: Dworczyk, Dziambor)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Tam temperatury letnie będą znacznie wyższe niż średnie wieloletnie. Ale na niewiele niższe temperatury muszą szykować się wszyscy mieszkańcy zachodniej połowy USA, z wyjątkiem terenów położonych na południowo-zachodnim krańcu USA. Podobna sytuacja będzie panować w północno-wschodniej części kraju. Stany takie jak Nowy Jork, Maine, Pensylwania zanotują ponadprzeciętne letnie temperatury. Jedynie w centralnej części kraju upały mają być mniejsze. A wszystko to przez anomalię pogodową zwaną La Nina oraz nagrzewanie się wody w Zatoce Meksykańskiej.

Lato w ogrodzie: jak pielęgnować rośliny w ogrodzie latem [WIDEO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze