Tak wygląda wnętrze turystycznej rakiety kosmicznej. Kilka minut lotu za $250 000

2020-07-30 19:46 para
Richard Branson
Autor: archiwum se.pl

Pasażerowie latający Virgin Galactic podczas suborbitalnych podróży w kosmos będą mogli zobaczyć, jak unoszą się w stanie nieważkości na tle Ziemi, podczas gdy 16 kamer nagra ich przygody.

Wysoce szczegółowe udogodnienia mające na celu poprawę doświadczenia lotu klienta zostały pokazane podczas wydarzenia online ujawniającego kabinę samolotu rakietowego firmy, typu SpaceShipTwo, który przechodzi testy w ramach przygotowań do komercyjnej obsługi turystów.
Projektant Jeremy Brown powiedział, że najbardziej trwałe wrażenie na pasażerach może pochodzić z dużego zwierciadła z tyłu kabiny.
- Uważamy, że to będzie niezatarte wrażenie, kiedy klienci będą mogli zobaczyć swoje odbicie w tylnej części kabiny, widząc, jak swobodnie unoszą się w przestrzeni - powiedział.
Virgin Galactic została założona przez brytyjskiego miliardera Richarda Bransona (70 l.) po nagrodzonych lotach eksperymentalnego statku SpaceShipOne w 2004 roku. Branson planuje być pierwszym pasażerem, gdy rozpoczną się loty komercyjne.
Pasażerowie, ubrani w kombinezony kosmiczne zaprojektowane przez firmę Under Armour, będą mogli przez kilka minut latać po kabinie w stanie nieważkości, korzystając z uchwytów przetestowanych przez główną trenerkę astronautów Beth Moses podczas drugiego lotu Virgin Galactic w kosmos w zeszłym roku.
SpaceShipTwo został opracowany w zakładach Virgin Galactic w Mojave w Kalifornii i będzie operował komercyjnie z portu kosmicznego Spaceport America w południowym Nowym Meksyku, gdzie pasażerowie przejdą kilka dni szkolenia przed lotami.
Pierwsze rezerwacje - po 250 tys. dolarów każda, kupiło już 600 chętnych.

Najnowsze