Tak głosowała Polonia

2019-10-14 5:35 as

Sprawa Polski jest ważna dla Polaków żyjących w USA! W sobotę rekordowa liczba Polonusów żyjących za oceanem ruszyła do urn. Zarejestrowało się ponad 30 tys. wyborców. Przed lokalami wyborczymi ustawiały się długie kolejki. Według sondaży, w nowojorskim okręgu wyborczym zagłosowało ponad 12 tysięcy osób. Najwięcej głosów zdobył PiS.

– Chcemy, żeby w Polsce było dobrze. Dlatego spełniam obywatelski obowiązek – powiedziała „Super Expressowi” jedna z głosujących w Konsulacie Generalnym RP. To tutaj ustawiła się potężna kolejka. Tak duża, że do utrzymania porządku wysłano dodatkowe służby NYPD.
​Według danych zebranych przez MSZ  do wyborów zarejestrowało się 32 tys. osób. To o  5 tys.więcej niż w 2015 r. Utworzono dla nich 48 lokali wyborczych. – Chociażmieszkamy za oceanem Polska jest w naszym sercu. Wybory są ważne i
głosujemy – powiedział pan Marian Sośnicki, który oddawał głos w komisji obwodowej na Greenpoincie. Towarzyszyła mu żona Halina i wnuki: Stela i Kajtek.
W okręgu NY utworzono 16 lokali wyborczych, o siedem więcej niż w poprzednich wyborach parlamentarnych. Z uwagi na panującą ciszę wyborcząw Polsce nie podano dokładnych wyników głosowania w USA.

Najnowsze