Sześć tygodni bez kar za zaległe podatki w Illinois

2019-09-21 14:02 mjr

Dobra wiadomość dla dłużników z Illinois. Urząd skarbowy Illinois ogłosił sześciotygodniową amnestię podatkową. To pomysł gubernatora J.B. Pritzkera (54 l.), na którym mają skorzystać nie tylko podatnicy, ale też stanowy budżet.

Illinois Department of Revenue poinformował, że amnestia zacznie obowiązywać 1 października i potrwa do 15 listopada. Zasady są proste. Podatnicy, którzy zalegają z należnościami za okres od 1 lipca 2011 r. do 30 czerwca 2018 r. mogą uniknąć kar i odsetek, jeżeli w czasie trwania amnestii spłacą całość swoich należności. Podatnicy, którzy nie złożyli wniosku w pierwotnym okresie składania wniosków, oprócz dokonania pełnej płatności należnego podatku będą musieli złożyć pierwotne zeznanie podatkowe.

W przypadku podatników, którzy chcą zgłosić zmiany w uprzednio złożonych deklaracjach, jest wymagane złożenie poprawionej deklaracji podatkowej oraz pełna zapłata należnego podatku. Amnestia obejmie większość podatków stanowych pobieranych przez IDOR. Część osób kwalifikujących się do programu otrzyma listy z taką informacją. Pozostali mogą sprawdzić zasady amnestii na Tax.illinois.gov.

Program amnestii podatkowej jest częścią planu budżetowego gubernatora J.B. Pritzkera. Władze stanowe liczą, że dzięki niemu do kasy Illinois wpłynie 175 mln dol. Pieniądze te pomogą w pokryciu części kosztów budżetu stanowego opiewającego na 40 mld dol. Ostatnia taka amnestia zorganizowana w 2010 r. przyniosła wpływy rzędu 322 mln dol.

Najnowsze