Szansa na wakacje w ojczyźnie - polski rząd zaprasza do udziału w konkursie

2022-05-13 12:29
wakacje w Polsce
Autor: dreamstime

To już ostatni dzwonek dla polonijnych organizacji na wzięcie udziału w konkursie na dofinansowanie letniego wypoczynku młodych Polaków z USA w Polsce. Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą przypomina, że oferty składać można jedynie do wtorku 17 maja.

Konkurs ofert „Polonia i Polacy za Granicą 2022 - Wypoczynek letni” to doskonała okazja na zapewnienie mieszkającej w USA polonijnej młodzieży wyjątkowych wakacji w ojczyźnie przodków. Na organizacje pozarządowe czeka 5 mln zł, które rozdysponowane zostaną na organizację rozmaitych form wypoczynku w Polsce w terminie między 15 czerwca a 30 września. Zgodnie z regulaminem konkursu powinny one zapewniać w szczególności naukę języka polskiego poprzez zajęcia teatralne, literackie, konkursy recytatorskie, warsztaty dziennikarskie itp., uwzględniające patronów 2022 r. ustanowionych przez Sejm RP, ale też m.in. pogłębianie wiedzy o polskiej kulturze, historii, dziedzictwie narodowym, tradycji i geografii.

- Celem konkursu jest promocja nauki języka polskiego, polskiej kultury i polskiej tradycji wśród młodych osób posiadających polskie pochodzenie, a także zachęcenie młodych rodaków z zagranicy do nauki w Polsce – wyjaśnia minister Jan Dziedziczak (41 l.), Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków. 

Oferty z konkursie można przesyłać do godz. 11 am 17 maja za pośrednictwem generatora ofert na stronie witkac.pl. - Zapraszamy do Polski – zachęca minister Dziedziczak.

Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znaleźć można na dedykowanej stronie.