Świętujemy na ulicach NYC!

i

Autor: dreamstime

Świętujemy na ulicach NYC!

2022-11-23 15:47

Nowojorczycy nie wyobrażają sobie Święta Dziękczynienia bez Parady Macy’s! Doroczna impreza rozpocznie się już w czwartek o godz. 9 am.

W tym roku odbędzie się już 96. edycja wyjątkowego wydarzenia, którego historia sięga 1924 r. Wielka parada wyruszy z W. 77th St. i Central Park West, by następnie dojść do Columbus Circle, a później na Central Park South. Trasa przebiegnie dalej przez 6th Ave. aż do Herald Square, pod flagowy sklep Macy’s. W sumie maszerujący pokonają 2,5 mili.

Organizatorzy ostrzegli, że nie we wszystkich miejscach dostępne będą miejsca widokowe. Paradę podziwiać będzie można wzdłuż Central Park West od W. 75th do W. 61st Sts, a także od West 59th do West 38th Sts. przy 6th Ave. Dokładną trasę oraz listę dozwolonych i niedozwolonych miejsc widokowych można znaleźć na stronie: macys.com/social/parade/where-to-watch.

Na ulicach Nowego Jorku pojawią się dziesiątki balonów gigantów, kolorowych platform oraz orkiestry dęte. Nie zabraknie także znanych i lubianych artystów, takich jak Betty Who, Big Time Rush, Sean Paul i Ziggy Marley.

Osoby, które nie będą mogły podziwiać parady na żywo, będą miały szansę oglądać jej przebieg w stacji NBC od godz. 8.45 am. Wszystkie informacje na temat imprezy dostępne są na stronie: macys.com/social/parade.

Nasi Partnerzy polecają