Groza na Times Square! Strzelał do ochroniarza, trafił klientkę

2024-02-10 18:51

Turystka z Brazylii została postrzelona przez złodzieja w sklepie z odzieżą sportową przy Times Square. Kula przeznaczona była dla ochroniarza, który usiłował wyrwać mu torbę ze skradzionymi towarami.

Do zuchwałego napadu doszło w czwartkowy wieczór w JD Sports przy West 42nd Street i Broadway ok. 7.15 pm. Na nielegalne łupy ruszyła trójka młodych ludzi, w tym nastoletni imigrant. Ochroniarz wyrwał jednemu z nich torbę z towarami, które próbował wynieść bez płacenia. Gdy podchodził do drugiego członka grupy, pierwszy bandyta wyciągnął broń i strzelił w jego kierunku. Kula ominęła ochroniarza, ale dosięgła 37-letniej Brazylijki, która robiła zakupy w sklepie. Kobieta została trafiona w nogę tuż nad kolanem i schowała się w magazynie. Dwóch złodziei – w tym bandyta, który strzelał – wybiegło ze sklepu, a trzeci wmieszał się w tłum.

Policjanci patrolujący okolice West 46th Street i Seventh Avenue ruszyli w pościg i szybko schwytali jednego z nich - 15-letniego chłopca mieszkającego w pobliskim hotelu Stewart, który został przekształcony w schronisko dla imigrantów.

Drugi, uzbrojony napastnik pobiegł West 47th Street w kierunku Sixth Avenue i oddał dwa strzały w stronę ścigającego go funkcjonariusza. Na szczęście nie trafił. Zdołał jednak wskoczyć do metra przy West 46th Street i Sixth Avenue i uciec. Szuka go policja.

Brazylijska turystka, w stabilnym stanie, została zabrana do szpitala Bellevue.