Starli się z imprezującymi po godzinie policyjnej. Wojna o Washington Square Park

2021-06-08 15:39

Dwadzieścia trzy osoby zostały aresztowane, a przynajmniej 5 policjantów rannych podczas zajść, do których doszło podczas próby wyegzekwowania godziny policyjnej na Washington Square Park. Do akcji wkroczyły oddziały przygotowane do opanowywania zamieszek.

W sobotni wieczór na Washington Square Park wybuchł prawdziwy chaos, gdy policjanci w kombinezonach bojowych starli się z dziesiątkami imprezowiczów, którzy nie zamierzali opuścić parku po 10 pm.

Według nagrań, które w krótkim czasie obiegły media społecznościowe, policjanci używali siły, aby rozdzielić uczestników parkowej imprezy, którzy stworzyli żywy łańcuch, broniący parkowej przestrzeni.

Według uczestników zajść policja strzelała do nich nieznaną substancją, a niektórzy policjanci mieli używać paralizatorów.

NYPD w porozumieniu z miejskim Departamentem Parków wprowadził tymczasową godzinę policyjną na terenie Washington Square Park, w związku ze skargami na głośne imprezy i używanie narkotyków. Godzina policyjne obowiązuje od 10 pm w piątki, soboty i niedziele.

- Przymusowe zamknięcie jest związane z nadmiernym gromadzeniem się ludzi, głośną muzyką i nadmiernym niszczeniem parku – poinformowała rzecznik DOP Crystal Howard. NYPD nie udzieliło informacji o zatrzymanych.