Sprzedawał naładowane pistolety policjantowi z Nowego Jorku

2022-01-28 19:34

Ponad 70 sztuk broni sprzedał tajnemu agentowi nowojorskiej policji student uniwersytetu z Tennessee. Broń przywoził do miasta w swoim bagażu, z którym podróżował.

Był jednym z wyróżnionych studentów Austin Peay State University w Clarksville, TN, ale na studia postanowił zarabiać handlując bronią. Pochodzący z Bronxu Shakor Rodriguez (23 l.) usłyszał aż 304 zarzuty sprzedaży broni palnej i nielegalnego posiadania broni.

Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa Bronksu, Rodriguez przywoził broń do Nowego Jorku, ukrywając ją w torbach podróżnych. Jest oskarżony o sprzedaż między 17 lipca 2020 r. a 22 grudnia 2021 r. tajnemu agentowi NYPD 73 pistoletów, w tym 59 załadowanych amunicją.

- Do większości transakcji doszło na Weeks Avenue lub na Allen Street w Lower East Side - poinformowała prokuratura.

Teraz policja ustala, w jaki sposób Rodriguez wszedł w posiadanie broni, która potem sprzedawał policjantowi. Przedsięwzięcie nie było tanie. Student za każdą sztukę życzył sobie od $1000 do $1500. Wśród sprzedawanej przez niego broni znalazły się nawet karabiny półautomatyczne, które są uważane za broń szturmową. Sprzedawał tez nielegalne w Nowym Jorku magazynki o dużej pojemności.