Spierają się o otwarcie Nowego Jorku

2021-05-02 14:19 para
Burmistrz Nowego Jork Bill de Blasio (60 l.)
Autor: Twitter

Burmistrz chciałby otworzyć Nowy Jork w lipcu. Gubernator uważa, że to żart, ale sam otwiera biblioteki publiczne. I staje w świetle kolejnego oskarżenia.

Czwartkowa zapowiedź otwarcia Nowego Jorku w lipcu na razie zostaje tylko życzeniem. Natychmiast została skrytykowana przez gubernatora Andrew Cuomo (64 l.).

- Otwórzmy Nowy Jork w poniedziałek, a może we wtorek, a może w środę. Otwórzmy Buffalo w czwartek - kpił Como na konferencji prasowej z zapowiedzi Billa de Blasio (60 l.) o możliwości powrotu NYC do normalnego życia już 1 lipca.

Ale gubernator ma ostatnio niewiele powodów do triumfu. Został właśnie oskarżony przez markę modową o spowodowanie strat wartych $10,4 mln. Firma Laws of Motion miała je utopić w środkach ochrony osobistej, zamówionej przez stan. Według oświadczeń  w kwietniu 2020 roku firma zawarła umowę z administracją stanową na dostawy fartuchów chirurgicznych. Umowa opiewała na $26,4 mln. W kwietniu ubiegłego cała Ameryka miała problem z zaopatrzeniem w sprzęt i wyposażenie medyczne.

Nowojorska  firma odzieżowa, która produkuje również środki ochrony osobistej zobaczyła w stanowym kontrakcie złote okienko. Okienko jednak zatrzasnęło się, gdy przyszło do płacenia. Stan przez jakiś czas twierdził, że dostarczone fartuchu nie spełniały norm jakości i odmówił wypłacenia 10,45 mln dolarów.

- To wszystko jest częścią ich strategii… i ich kultury zastraszania kobiet i właścicieli małych firm - uważa Carly Bigi (31 l.), szefowa Laws of Motion.

Proces w sprawie fartuchów trwa, a miasto, mimo kpin gubernatora, podąża w kierunku otwarcia. Od 10 maja ruszą biblioteki publiczne.

Brooklyn Public Library ogłosiła, że ​​osobiste przeglądanie i korzystanie z komputerów zostanie wznowione w 13 z 66 oddziałów, z godzinnym limitem odwiedzin. Queens Public Library otworzy 14 oddziałów 10 maja, z wizytami ograniczony do 30 minut. Sesje komputerowe będą dostępne na zasadzie walk-in. New York Public Library otworzy 12 oddziałów w Bronksie, 8 oddziałów w Manhattanie i 6 na Staten Island. Każdy będzie mógł samodzielnie przeglądać księgozbiór przez 30 minut. Z bibliotecznych komputerów będzie można korzystać przez 45 minut.

Chce płacić za szczepienia

Nietypowe rozwiązanie zaproponował kandydat na burmistrza Ray McGuire (64 l.). Zaproponował kupon o wartości $100 dla każdego nowo zaszczepionego. Pieniądze można byłoby wydać w lokalnych firmach i restauracjach.

- To napędzi gospodarkę - mówi McGuire.

Napędzi też niezadowolonych. Ponad połowa nowojorczyków zaszczepiła się do tej pory bez zachęty finansowej.

Najnowsze