Śmiertelna kraksa w Pensylwanii

2022-03-30 16:08

Trzy osoby straciły życie w tragicznym wypadku. Na trasie w Pensylwanii wpadło na siebie około 60 aut, w tym kilka TIR-ów. Przyczyniła się do tego burza śnieżna, która znacznie ograniczyła widoczność, oraz nieostrożność kierowców.

Do karambolu doszło ok. godz. 10.30 am w poniedziałek. Jak powiedział John Blickley, zastępca koordynatora ds. zarządzania kryzysowego w Biurze Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Schuylkill, personel ratowniczy z czterech różnych hrabstw zabrał około 20 pacjentów na leczenie do okolicznych szpitali. Na miejscu niezbędna była pomoc strażaków, bo wiele aut, w tym trzy naczepy ciężarówek, stanęły w ogniu. Niestety, trzech osób nie udało się uratować.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nagrań zarejestrowanych przez samochody biorące udział w kraksie. Na jednym z filmów z jadącej zaśnieżoną drogą ciężarówki widać, jak z zamieci wyłania się nagle grupa blokujących jezdnię aut. Kierowca, nie mając szans wyhamować, wjeżdża w inną ciężarówkę, taranując osobówki. Na filmie słychać przerażające krzyki i widać uciekających na bok ludzi starających się ujść z życiem.

Nasi Partnerzy polecają