Słynny Luna Park przechodzi metamorfozę

2022-07-04 17:03

Szykuje się niezapomniany czas dla fanów parków rozrywki. Luna Park w Coney Island wkrótce ukaże swoje nowe oblicze - w tym nowe atrakcje i place dla pieszych wzdłuż malowniczego deptaka.

W ramach rozbudowy parku rozrywki powstaną nowe atrakcje – w tym dwie przeplatające się przejażdżki: roller coaster o nazwie Tony's Express i Leti's Treasure. Obie są zaprojektowane tak, aby oddać hołd klasycznym, XIX-wiecznym kolejkom, które znajdowały się w Coney Island. Tony's Express jest wzorowany na pierwszym amerykańskim roller coasterze, Switchback Railway, który został otwarty w Coney Island w 1884 r. Leti's Treasure z kolei odnosi się do Shoot the Chutes, innej klasycznej atrakcji z 1885 r.

W ramach rozbudowy w parku otwarty będzie również 50-stopowy tor linowy Sky Chaser, a także nowe place dla pieszych, które powiększą park aż o połowę.

Oryginalny Luna Park w Coney Island został zdewastowany przez pożar, a następnie sprzedany w latach 40. Park zyskał nowe życie w 2010 r. wraz z budową nowego Luna Parku, który od tego czasu ewoluuje. – Zostaliśmy pobłogosławieni, aby uczestniczyć w branży parków rozrywki przez ponad pięć pokoleń – powiedział agencji Associated Press Alessandro Zamperl, którego rodzina od lat prowadzi park w Coney Island.