Skauci bankrutują przez seksafery

2020-02-19 20:01 sal
Skauci bankrutują przez seksafery
Autor: AP

Działająca od 110 lat organizacja Boy Scouts of America złożyła wniosek o bankructwo. To efekt setek pozwów o molestowanie seksualne, którego dopuszczać mieli się od lat opiekuni. Organizacja boi się, że nie będzie w stanie podołać wszystkim roszczeniom o odszkodowania dla ofiar. Ich kwota może przekroczyć miliard dolarów.

Boy Scouts of America złożyła wniosek o Chapter 11 w Federal Bankruptcy Court w Wilmington, w stanie Delaware. Organizacja została pozwana przez tysiące osób, które twierdzą, że jako dzieci były latami molestowane przez opiekunów. Ogłaszając bankructwo, Boy Scouts of America będzie mogła wstrzymać postępowania o odszkodowania. W tym czasie ich prawnicy będą starali się wynegocjować ugody z ofiarami. Nie oznacza to, że ostatecznie nie będą musieli zapłacić. Najprawdopodobniej będą musieli sprzedać część należących do nich nieruchomości w całej Ameryce, w tym leśne obozowiska i parki ze szlakami. Szacowana wysokość odszkodowań dla ofiar molestowań to ponad miliard dolarów.
– Skautingowe programy będą kontynuowane. Lokalne zarządy nie wnoszą o upadłość, ponieważ to prawnie odrębne organizacje – poinformowali przedstawiciele Boy Scouts.

Najnowsze