Sąd zatrzymał autobusy na Manhattanie

2019-08-12 2:57 mod
Bitwa o 14th Street
Autor: Twitter

Miasto odtrąbiło sukces w wojnie o 14th Street, teraz okazuje się, że przedwcześnie. Nie będzie zaplanowanego na poniedziałek zamknięcia 14th Street dla aut prywatnych, taksówek i serwisów transportowych. W ostatniej chwili decyzję miejskich urzędników zablokował sąd.

Od poniedziałku 14th Street na odcinku od 3rd Ave do 9th Ave miała być dostępna wyłącznie dla autobusów M14, aut dostawczych i mieszkających przy niej nowojorczyków. Wszystkie inne pojazdy, które wjechałyby na nią w godz. 6 am–10 pm miał obowiązywać nakaz skrętu w prawo w pierwszą najbliższą ulicę. Wszystko po to, by usprawnić przejazd autobusom linii M14, która stanowi alternatywę dla kursujących rzadziej pociągów metra linii L.

Plan urzędników Departamentu Transportu (NYC DOT) nie spodobał się jednak mieszkańcom okolic 14th Street, m.in. West Village i Chelsea, którzy oprotestowali pomysł skierowania samochodów pod ich okna. Z wygranej przed sądem nie cieszyli się długo, bo w środku tygodnia blokada została uchylona. Złożyli jednak apelację, wskazując na brak analiz wpływu na środowisko i w piątek sąd przyznał im rację. Jak długo utrzyma się blokada, nie wiadomo.

Najnowsze