szczepienie

i

Autor: UML W Łodzi działa 20 punktów szczepień

Są nakazy, są protesty

2021-10-26 17:34

Do najbliższego piątku około 46 tys. miejskich pracowników w NYC, wliczając w to policjantów i strażaków, powinno się zaszczepić lub odejść z pracy. Czym mogą skończyć się miejskie nakazy szczepień - pokazali w niedzielę antyszczepionkowcy demonstrujący przed Barclays Center. Miasto jednak nie zamierza się ugiąć, zwłaszcza wobec możliwości rozprzestrzenienia się nowego, jeszcze groźniejszego wariantu koronawirusa.

Do 29 października około 46 tys. nowojorskich pracowników miejskich powinno się zaszczepić. Nakaz wydało miasto, które nie chce już pozwalać na alternatywne cotygodniowe testy. Obejmuje on m.in. policjantów i strażaków. - Każdy, kto nie jest zaszczepiony, zostanie skreślony z miejskiej listy płac i odejdzie na urlop bezpłatny - zapowiedział burmistrz Bill de Blasio (60 l.). - Oczywiście zabezpieczamy się przeciwko brakom w służbach, ale kierownictwa naszych agencji mundurowych twierdzą, że poradzą sobie z każdym scenariuszem.

Jak może wyglądać rzeczywistość po 29 października - pokazali antyszczepionkowcy, którzy w niedzielę demonstrowali przed Barclays Center na Brooklynie, a na wtorek zapowiadają marsz przez miasto. Domagali się dopuszczenia do rozgrywek koszykarskich odmawiającego przyjęcia szczepionki zawodnika Nets - Kyrie Irvinga (29 l.). Irving ma zakaz gry dopóki się nie zaszczepi. To nie wymóg ligi NBA a miasta, które chce wypuszczać na boiska wyłącznie zaszczepionych zawodników.

Wymóg szczepień zbiega się z najnowszą informacją z federalnych Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Agencja ogłosiła w niedzielę, że monitoruje najnowszą odmianę koronawirusa - Delta plus. Nowy wariant jest jeszcze bardziej zaraźliwy a jego źródeł CDC doszukuje się w Wielkiej Brytanii. - Nie wiemy, czy nowy wariant jest odporny na działanie szczepionek - powiedziała w rozmowie z NBC dr Rochelle Walensky (52 l.), szefowa CDC.