Rzucił w synagogę kotajlem Mołotowa

i

Autor: Policja Rzucił w synagogę kotajlem Mołotowa

Rzucił w synagogę koktajlem Mołotowa

2023-01-31 18:11

W New Jersey doszło do kolejnego ataku wymierzonego w społeczność żydowską. Zamaskowany bandyta pod osłoną nocy podszedł pod synagogę w Bloomfield, NJ, i rzucił w nią koktajlem Mołotowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Antysemicki atak miał miejsce w niedzielę pod synagogą Temple Ner Tamid przy 939 Broad Street. Na nagraniach z kamer monitoringu widać, że zamaskowany mężczyzna podszedł pod świątynię o godz. 3.19 am. Jak się okazało, trzymał w ręku koktajl Mołotowa, który następnie podpalił i rzucił nim w drzwi wejściowe. Policjanci przekazali, że szklana butelka pękła, ale nie spowodowała większych szkód w budynku, a także nikt nie został ranny.

Funkcjonariusze ogłosili, że synagoga przez co najmniej tydzień będzie pod 24-godzinną ochroną, a w niedzielę odwołano wszystkie zaplanowane nabożeństwa. Sprawą zajmują się detektywi z Bloomfield wraz z prokuraturą hrabstwa Essex, a także FBI.

To nie pierwszy incydent na tle antysemickim w ciągu ostatnich miesięcy w New Jersey i okolicach. W listopadzie aresztowano Omara Alkattoula (18 l.) z hrabstwa Middlesex, który wysyłał groźby w mediach społecznościowych i groził atakiem na synagogi w NJ. Z danych NYPD wynika z kolei, że w 2022 r. w Nowym Jorku doszło do 261 ataków wymierzonych w Żydów.

Nasi Partnerzy polecają