Roztrzaskali się w drodze na 30-tkę

2018-10-09 11:00
Roztrzaskali się w drodze na 30-tkę
Autor: AP Roztrzaskali się w drodze na 30-tkę

Dzień zabawy i świętowania zamienił się w niewyobrażalny koszmar… 20 osób zginęło w wypadku pod Albany na północy stanu Nowy Jork. W tym cztery siostry i ich trzech mężów, którzy razem z rodzinami i przyjaciółmi jechali na przyjęcie z okazji 30. urodzin najmłodszej z nich. Limuzyna, która ich wiozła, wypadła z drogi na niebezpiecznym skrzyżowaniu na autostradzie 30, gdzie już w przeszłości dochodziło do kraks. To najtragiczniejszy wypadek drogowy od dekady.

Abigail Jackson, Mary Dyson, Allison King i Amy Steenburg były ze sobą bardzo blisko i spędzały ze sobą wiele czasu. Nie inaczej miało być w sobotę, gdy razem z przyjaciółmi miały świętować urodziny tej ostatniej…– Oni dopiero co się pobrali. Jej mąż wyprawiał jej przyjęcie niespodziankę z okazji 30. urodzin. Jechali się bawić, świętować... – powiedziała ciotka sióstr Barbara Douglas. Amy Steenburg, której mąż Alex w ramach niespodzianki wypożyczył limuzynę, jego brat, jej
wszystkie siostry, mężowie dwóch z nich, para przyjaciół, też nowożeńców… wszyscy zginęli. Oprócz 17 pasażerów i kierowcy limuzyny, życie straciło też dwoje pieszych.
Do koszmarnego wypadku doszło w sobotę po południu w Schoharie, 35 mil od Albany. – Limuzyna, 2001 ford excursion, przejechała znak stop, wypadła z drogi w miejscu skrzyżowania Route 30 z Route 30A, przekoziołkowała, wpadła na parking popularnej restauracji Apple Barrel Country Store and Cafe i tam uderzyła w zaparkowaną toyotę highlander, która pchnięta zmiażdżyła dwie osoby – poinformował Chris Fiore ze stanowej policji. W niedzielę na miejscu tragedii pojawili się inspektorzy federalnej agencji NTSB, która będzie badać przyczyny kraksy. Niestety, to nie pierwszy wypadek w tym miejscu. W 2008 roku zlecono przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania, a mimo to doszło tam do trzech poważnych kraks. Za każdym razem przyczyną było zignorowanie lub niedostrzeżenie znaku stop. Gubernator Andrew Cuomo (61 l.) zapowiedział już wnikliwą kontrolę tego odcinka drogi.