Republikanie żądają śledztwa!

2022-08-04 18:24

Politycy Partii Republikańskiej domagają się od prokurator generalnej Letitii James (64 l.), by ta przyjrzała się działaniom nowojorskiej gubernator. Przeciwnicy demokratów żądają wyjaśnień w sprawie powiązań między kampanijnymi darczyńcami Kathy Hochul (64 l.), którzy – jak wynika z doniesień medialnych – wygrali przetargi stanowe warte miliony.

„Ona (Kathy Hochul – red.) bezczelnie sprzedaje dochodowe kontrakty stanowe swoim darczyńcom. Tylko dlatego, że dzieje się to z przymrużeniem oka, nie oznacza, że nie jest przestępstwem. Kwestia ta musi zostać dogłębnie zbadana, a (gubernator – red.) wyrzucona z urzędu przez wyborców” – przekazał w oświadczeniu republikanin Nick Langworthy (41 l.)

„New York Post” w zeszłą niedzielę ujawnił m.in., że właściciel firmy Medical Answering Services, która wygrała stanowy przetarg wart $400 mln, wraz z małżonką wpłacił na konto kampanii nowojorskiej gubernator nawet $300 tys.

– Ilu skandali potrzebujemy, zanim zostanie przeprowadzone śledztwo? Te niestosowne i nieetyczne działania muszą się skończyć – zaapelował podczas wtorkowej konferencji w Albany Michael Henry, który otrzymał republikańską nominację na prokuratora generalnego Nowego Jorku. „Letitia James musi wykonać swoją pracę i starać się o rozpoczęcie śledztwa w sprawie korupcji ogarniającej Kathy Hochul” – napisał w oświadczeniu.