NYPD, crime scene

i

Autor: -

Rekordowo bezpieczne lato

2018-09-06 12:00

Dzień po tym, jak NYPD oberwało po uszach za to, że przez ich wpadki trzeba wypłacać setki milionów dolarów w ramach odszkodowań, teraz się chwalą. Letnie miesiące – lipiec i sierpień – były rekordowo bezpieczne, zwłaszcza pod względem zabójstw.

Po doniesieniach o kolejnych strzelaninach, atakach, gwałtach takie informacje mogą wydawać się trochę niewiarygodne, ale niemniej oficjalne statystyki NYPD pokazują, że tegoroczne lato było historycznie bezpieczne. Przez dwa miesiące NYPD miało do czynienia z 48 zabójstwami, w analogicznym okresie rok wcześniej było ich 55. To najniższa liczba od czasu prowadzenia statystyk. Poza tym, że w ogólnym dwumiesięcznym zestawieniu spadła liczba, odnotowano również mniej strzelanin. W sierpniu było ich 76, to o 8,4 proc. mniej aniżeli
w 2017 r. – Możemy z całą pewnością powiedzieć, że jako duża metropolia jesteśmy bardzo bezpieczni. A wszystko to zasługa pracy oficerów NYPD, którzy każdego dnia dbają o porządek i stoją na straży prawa – powiedziała Lori Pollock, koordynująca w NYPD wydział do walki z przestępczością. Na dodatek szef nowojorskiej policji James O’Neill powiedział, że od Memorial Day do Labor Day policja odnotowała jedno zabójstwo mniej niż rok temu oraz o cztery mniej strzelanin. – Lato to z reguły czas, kiedy odnotowuje się więcej, dlatego możemy być zadowoleni z naszych statystyk, które pokazują spadek – powiedział szef NYPD. Dodał, że policja będzie dalej wykonywać swoje zadanie, by dbać o bezpieczeństwo nowojorczyków.

Nasi Partnerzy polecają