Rekord na granicy. Tak źle nie było od 21 lat!

2021-06-11 15:49 MOD
Nielegalni nie rezygnują z Ameryki
Autor: Twitter Nielegalni nie rezygnują z Ameryki

To dawno nie widziany rekord i dowód na niepohamowany szturm na amerykańską granicę. W maju podczas próby nielegalnego dostania się do USA z Meksyku zatrzymano 180034 imigrantów. To najwyższa liczba od kwietnia 2000 r.

Dane US Customs and Border Protection (CBP) co miesiąc pokazują, że od objęcia urzędu przez prezydenta Joe Bidena (79 l.) liczba nielegalnych szturmujących granicę drastycznie rośnie. Z najnowszych wynika, że najbardziej pracowitym miesiącem dla pograniczników był maj. Nie tylko w tym roku, ale też w całym ostatnim 20-leciu. Liczba zatrzymań przekroczyła 180 tys. i była o 1 proc. wyższa niż w kwietniu. Ostatnio podobne statystyki widzieliśmy początku 2000 r.

CBP od 1 października zatrzymało już 929868 nielegalnych, co według przewidywań skutkować będzie ponad 1,55 mln zatrzymań na granicy w całym bieżącym roku fiskalnym. Agencja w oświadczeniu przyznała, że wiele z zatrzymanych osób zostało przyłapanych na granicy po raz kolejny w ciągu kilku tygodni. - Duża liczba wydaleń z kraju w czasie pandemii przyczyniła się do większej niż zwykle liczby nieobywateli podejmujących wielokrotne próby przekroczenia granicy, co oznacza, że łączna liczba zatrzymań nieco zawyża liczbę pojedynczych osób – wyjaśnia w oświadczeniu CBP.

Dla krytyków administracji to i tak dowód jej bezsilności i błędnej polityki. Tym bardziej, że najnowsze dane opublikowano zaledwie dzień po powrocie z dwudniowej wizyty wiceprezydent Kamali Harris (57 l.) w Meksyku i Gwatemali, skąd głównie przybywają imigranci. - Nie przyjeżdżajcie do nas – apelowała tam.

Najnowsze