Recydywiści zmorą Nowego Jorku

i

Autor: NYPD Recydywiści zmorą Nowego Jorku

Recydywiści zmorą Nowego Jorku

2023-01-27 17:06

Podczas gdy NYC wciąż zmaga się z szalejącą przestępczością, komisarz NYPD Keechant L. Sewell (51 l.) i burmistrz miasta Eric Adams (63 l.) obiecali, że wezmą sprawy w swoje ręce. Właśnie ogłosili swoje coroczne orędzia jednogłośnie wskazując, że jednym z największych problemów są przestępcy, którzy po pobycie w areszcie wracają na ulice.

Ze styczniowych danych NYPD wynika, że w ubiegłym roku w porównaniu z 2021 spadła liczba strzelanin i morderstw, jednak wciąż ogólny wskaźnik przestępczości wzrósł – i to aż o ponad 22 proc. W wygłoszonym corocznym orędziu Sewell ogłosiła środki, które jej zdaniem pozwolą na złagodzenie kryzysu bezpieczeństwa.

– NYPD będzie najbardziej osiągalnym departamentem policji na świecie – mówiła w środę komisarz. Ujawniła także plany aplikacji na smartfony, która będzie informowała mieszkańców miasta o kolizjach czy innych incydentach na ulicach w czasie rzeczywistym. Dodała, że departament będzie dysponował nowymi pojazdami wyposażonymi w nowoczesne kamery rejestrujące obraz w 360 stopniach.

– Nadal działamy chronicznej recydywy. Będziemy nadal opowiadać się za poprawkami legislacyjnymi, których potrzebujemy, aby nadal obniżać przestępczość. I pociągnąć do odpowiedzialności brutalnych przestępców i tych, którzy żerują na ludziach i biznesach tego miasta – dodała.

Dzień później w Flushing Meadows-Corona Park na Queensie swoje orędzie wygłosił burmistrz Eric Adams, który oprócz na zapewnianiu nowojorczykom miejsc pracy, przystępnych cenowo mieszkaniach i edukacji skupił się na rosnącej przestępczości.

– Stan naszego miasta jest silny. Tak silny jak nasi funkcjonariusze policji i piersi respondenci, którzy tworzą to miasto bezpieczniejszym – mówił, następnie dziękując gubernator komisarz Sewell, gubernator Kathy Hochul (65 l.) i prezydentowi Joemu Bidenowi (81 l.) za walkę z epidemią przemocy.

– Wiemy, kim są, i musimy pozbyć się ich z naszych ulic – kontynuował Adams, mówiąc o recydywistach. – Nie możemy pozwolić małej grupie brutalnych jednostek na kontynuowanie terroryzowania naszych społeczności w kółko i w kółko – dodał.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany