Ratowała innych, została zadźgana na chodniku

i

Autor: FDNY Ratowała innych, została zadźgana na chodniku

Ratowała innych, została zadźgana na chodniku

2022-10-01 20:06

Nowy Jork w żałobie. Alison Russo-Elling (+61 l.) pracowała przez ponad 25 lat jako ratownik medyczny FDNY, pomagając m.in. ofiarom zamachu na World Trade Center. Zginęła z rąk maniaka w biały dzień. 34-latek podbiegł do niej na ulicy i zadał nożem 20 ciosów.

Do tragedii doszło w czwartek ok. godz. 2.20 pm na 20th Avenue i 41st Street, a koszmarną napaść zarejestrowały kamery monitoringu. Będąca na służbie porucznik szła ulicą do pobliskiego sklepu, gdy została powalona na ziemię i dźgnięta nożem ponad 20 razy przez nieznajomego oprawcę. Śledczy poinformowali, że prawdopodobnie był to niesprowokowany atak.

– W tym momencie dochodzenia nie wydaje się, aby mieli wcześniej ze sobą jakikolwiek kontakt – przekazali przedstawiciele FDNY. – On po prostu szedł w jej kierunku, przyspieszył i zadźgał na śmierć – dodali.

Kobieta została przewieziona do Mount Sinai Hospital w stanie krytycznym, gdzie stwierdzono zgon. – Straciliśmy jednego z naszych bohaterów – powiedział burmistrz Eric Adams (62 l.), który zarządził opuszczenie flag miejskich budynków do połowy masztów.

Podejrzany o zabójstwo trafił w ręce policji dzięki świadkowi wydarzenia, który zaczął go gonić. Napastnik zabarykadował się w swoim mieszkaniu znajdującym się nieopodal miejsca morderstwa. Tam został aresztowany. To Peter Zisopoulous (34 l.), który już usłyszał zarzut morderstwa. Jak nieoficjalnie wiadomo, w 2018 r. został zatrzymany po kierowaniu internetowych gróźb wobec azjatyckiej społeczności. Trafił wówczas na obserwację psychiatryczną.

Nasi Partnerzy polecają