Radni przeciwko współpracy z ICE

2024-03-02 2:44

Sugerujący potrzebę zmiany statusu miasta sanktuarium burmistrz Nowego Jorku pozostał sam na placu boju. Nowojorscy radni, głosem szefowej rady miasta, sprzeciwili się rewizji dotychczasowych przepisów.

Niedawny Apel Erica Adamsa (64 l.) o powrót do współpracy z urzędnikami imigracyjnymi nie spotkał się z dobrym przyjęciem miejskich radnych. Przewodnicząca kontrolowanej przez demokratów Rady Miasta Adrienne Adams (64 l.) podczas środowej konferencji prasowej w innej sprawie nazwała pomysł „szkodliwym”. - Nie rozważamy zmian w prawie. Te przepisy obowiązują od dziesięcioleci – odpowiedziała na pytanie dotyczące propozycji Adamsa. - Myślę, że szkodliwe byłoby cofnięcie się zamiast pójścia naprzód, jeśli chodzi o prawo – dodała. Spikerka rady wezwała za to do wprowadzenia przepisów, które umożliwiłyby większej liczbie imigrantów podjęcie legalnej pracy.

Burmistrz Nowego Jorku we wtorek stwierdził, na fali coraz liczniejszych incydentów z udziałem azylantów, że przepisy ograniczające współpracę miasta z ICE wymagają zmiany. Zgodnie z przyjętymi dekadę temu zapisami urzędnicy nie mogą informować agentów o podejrzanych czy oskarżonych przebywających nielegalnie w USA.