Przegrał sześcioletnią bitwę

i

Autor: AP

Donald Trump przegrał sześcioletnią bitwę. Chodzi o zeznania podatkowe

2022-12-02 16:04

Demokraci świętują. Na zaledwie miesiąc przed utratą kontroli nad Izbą Reprezentantów udało im się uzyskać dostęp do zeznań podatkowych Donalda Trumpa (76 l.). Komisja Sposobów i Środków niższej izby Kongresu USA starała się o to od sześciu lat.

Drogę do przekazania dokumentów podatkowych byłego prezydenta za lata 2013–2018 r. utorowała demokratom ubiegłotygodniowa decyzja Sądu Najwyższego, która odrzuciła ostatni, jak się okazało, wniosek prawników Trumpa w tej sprawie. IRS na mocy decyzji Departamentu Skarbu przekazał w środę zeznania Komisji Sposobów i Środków Izby Reprezentantów. Jej przewodniczący Richard Neal (73 l.) z Massachussetts starał się o dostęp do nich od 2016 r., gdy Donald Trump jako pierwszy od dekad kandydat na prezydenta odmówił ujawnienia dokumentów finansowych. – Zamierzam je przejrzeć – powiedział Neal w krótkim komentarzu dla NBC, zastrzegając, że nie może omawiać szerzej sprawy.

Dostęp do dokumentów ma pomóc demokratom w postępowaniu Komisji Nadzoru i Reform Izby Reprezentantów sprawdzającym, czy były prezydent wykorzystywał urząd do wzbogacenia się.

Nasi Partnerzy polecają