Pozwani za piekło w domu opieki

i

Autor: Facebook

Pozwani za piekło w domu opieki

2022-12-01 20:12

Seniorzy byli zmuszani do siedzenia we własnych odchodach, byli niedożywieni, a nawet narażeni na sepsę czy gangrenę – tak zdaniem nowojorskiej prokurator generalnej wyglądała codzienność w domu opieki Villages of Orleans Health and Rehabilitation Center w Albion, NY. Letitia James (64 l.) właśnie złożyła pozew przeciwko ośrodkowi, w którym zarzuca jego właścicielom, że przeznaczyli aż $18,6 mln stanowych funduszy przekazanych na rozwój ośrodka na własne potrzeby.

Każda osoba zasługuje na to, aby przeżyć swoje złote lata w komforcie i z godnością – powiedziała James na wtorkowej konferencji prasowej, ogłaszając złożenie pozwu.

Z treści dokumentu wynika, że w latach 2015–2021 ośrodek otrzymał ponad $86 mln z Medicare i Medicaid przeznaczonych na poprawę jakości życia jego mieszkańców, jednak aż 20 proc. z funduszy pośrednio przywłaszczyli sobie właściciele. Przez to mieszkańcy budynku byli zmuszeni do życia w budynku pełnym pleśni i brudu. Jak napisano w pozwie, w ośrodku znajdowało się 120 łóżek i ze względu na drastycznie niedobory personelu pacjenci często musieli siedzieć we własnym kale, byli odwodnieni i niedożywieni, a przez odleżyny musieli się mierzyć z licznymi infekcjami.

Według James warunki pogorszyły się jeszcze bardziej podczas pandemii, a przez COVID-19 zmarło 75 mieszkańców ośrodka, m.in. ze względu na to, że nie przestrzegano odpowiednich restrykcji. W dokumencie wymieniono także kilka tragicznych historii mieszkańców, którzy przez zaniedbania drastycznie podupadli na zdrowiu, a nawet stracili życie.

Nasi Partnerzy polecają