Pozostaw cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń

2022-11-25 12:15 Materiał partnerski

Wczesne wykrycie nowotworu u dziecka może uratować mu życie. Jeśli doceniasz znaczenie profilaktyki onkologicznej i ważna jest dla ciebie bliskość rodziny w trudnym czasie choroby, uwzględnij Fundację Ronalda McDonalda w swoim testamencie.

Poczucie bliskości, gdy dziecko trafia do szpitala znajdującego się daleko od miejsca zamieszkania, jest mu najbardziej potrzebne. Stres związany z chorobą można złagodzić domowymi warunkami. Fundacja tworzy programy, które zmieniają publiczną medycynę pediatryczną w przyjazną dla całej rodziny chorującego malucha. Wszystko zaczyna się od łóżka dla mamy lub taty przy łóżku dziecka, co oznacza 24 h obecności rodzica na oddziale. W każdym szpitalu powinny być fundacyjne pokoje rodzinne z kuchnią, salonem, łazienką, pralką, bo czasem pobyt na oddziale trwa dłużej niż kilka dni. Dla rodzin, które znajdują się w procesie leczenia tygodniami lub miesiącami, nieocenioną pomoc niosą Domy Ronalda McDonalda, gdzie opiekunowie mogą bezpłatnie zamieszkać na cały czas leczenia w szpitalu, dając wszystkim dzieciom w rodzinie, także zdrowemu rodzeństwu, poczucie bezpieczeństwa z bycia razem.

Fundacja w Polsce to także bezpłatne kompleksowe badania profilaktyczne USG na pokładzie mobilnej kliniki, podróżującej od 18 lat po całym kraju, wszędzie tam, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest wyzwaniem dla rodziców.

Jeśli masz pytania dotyczące testamentów i chcesz się dowiedzieć, jak uwzględnić w nim Fundację Ronalda McDonalda, skontaktuj się z nami: Marcin Węc, tel. +48 501 027 527, mail: marcin.wec@frm.org.pl.

Nasi Partnerzy polecają