Porwał córkę, oboje zginęli od kul

i

Autor: AP

Porwał córkę, oboje zginęli od kul

2022-09-29 20:14

45-latek z Kalifornii rzekomo zabił matkę swojego dziecka, porwał córkę i sam zginął w policyjnym wyścigu. Podczas wymiany ognia kule zabiły też uprowadzoną 15-latkę.

Funkcjonariusze z hrabstwa San Bernardino poinformowali, że Anthony John Graziano (†45 l.) był poszukiwany za przypuszczalne zabicie swojej żony Tracy Martinez (†45 l.) i uprowadzenie ich córki Savannah Graziano (†15 l.). Śledczy opisali mężczyznę jako uzbrojonego i niebezpiecznego, apelując do mieszkańców o pomoc w schwytaniu bandyty.

We wtorek na numer alarmowy zadzwonił informator, który zgłosił, że widział poszukiwanego na autostradzie Interstate 15. Śledczym udało się zlokalizować samochód mężczyzny. Po 45 milach funkcjonariusze dogonili Graziana, który zaczął strzelać przez tylne okno pojazdu w ich kierunku. Szeryf hrabstwa Shannon Dicus poinformował, że strzały prawdopodobnie oddawała również Savannah. W końcu samochód został unieruchomiony i doszło do wymiany ognia.

Dicus przekazał, że nastolatka miała na sobie sprzęt taktyczny i biegła w kierunku zastępców szeryfa, ale po chwili upadła na ziemię w wyniku jednego ze strzałów. Szeryf nie sprecyzował, czy Savannah została zastrzelona przez swojego ojca, czy też przez samych funkcjonariuszy. Stwierdził jednak, że policjanci nie zdawali sobie początkowo sprawy, iż dziewczyna biegnie w ich kierunku. Nastolatka została zabrana do szpitala, gdzie stwierdzono zgon. Jej ojca znaleziono na miejscu kierowcy. Został uznany na zmarłego na miejscu. Wewnątrz pojazdu znaleziono karabin.

Nasi Partnerzy polecają