Port Authority ujawnia swoje plany. Przebudują stary terminal autobusowy

2021-01-23 18:22 para

Już w 2024 roku Port Authority chce rozpocząć budowę nowego terminala autobusowego w śródmieściu Nowego Jorku. Zastąpi on ciasny i nielubiany terminal między 41 a 38 St.

Nowy Jork ma już nowy dworzec kolejowy. Teraz pora na przebudowę terminala autobusowego przy siedzibie Port Authority. Agencja ujawniła w czwartek swoje plany, według których warta od 7 do 10 miliardów dolarów inwestycja powinna się rozpocząć w 2024 roku.

- Wszyscy znają terminal autobusowy. Bardzo niewielu ma coś dobrego do powiedzenia na jego temat - powiedział w czasie prezentacji projektu Rick Cotton.

Nowy terminal powstanie na miejscu dotychczasowego, ale PA chce też wykorzystać dodatkową przestrzeń i przesunąć rampy autobusowe na zachód od 10 Av. W miejscu dotychczasowych ramp powstanie duża zajezdnia autobusowa, a terminal ma oferować również komercyjne przestrzenie biurowe.

Otwarcie nowego terminalu powinno nastąpić w 2028 roku, a zakończenie wszystkich prac budowlanych - dwa lub 3 lata później.

Obecny terminal autobusowy obsługiwał przed pandemią 270 tys. kursów dziennie. Według prognoz ta liczba może wzrosnąć w ciągu najbliższych 20 lat o 30 proc. 

Najnowsze