Polski chirurg oskarżony o morderstwo

i

Autor: POLICJA, FACEBOOK

Polski chirurg oskarżony o morderstwo

2023-03-28 18:13

Znany na Florydzie chirurg plastyczny Tomasz Roman Kosowski (44 l.) z zarzutami brutalnego morderstwa. Polak jest podejrzany o zamordowanie prawnika z jednej z kancelarii w Largo, FL. Tej samej, która reprezentowała osoby pozwane przez 44-letniego lekarza.

Uznawany jest za pioniera w wykorzystywaniu tłuszczu z ciał pacjentów do powiększania piersi i pośladków, ale jego kariera właśnie legła w gruzach. Tomasz Roman Kosowski, absolwent University of New Mexico w Albuquerque i Dartmouth Medical School w New Hampshire, zamienił właśnie luksusową willę w Tarpon Springs, FL, na więzienie Hrabstwa Pinellas. Zdaniem policji 44-letni chirurg jest odpowiedzialny za morderstwo pierwszego stopnia Stevena Cozziego (41 l.), którego zaginięcie zgłoszono w miniony wtorek.

Cozzi, zatrudniony w kancelarii Blanchard Law w Largo, FL, w czasie pracy wyszedł z pokoju zostawiając wszystkie swoje rzeczy oraz auto na parkingu i zniknął. Jego pracodawca, który powiadomił policję o zaginięciu, zapewniał, że nie wychodził z budynku. Mundurowi przeszukując biura wyczuli wybielacz w męskiej toalecie. Sprowadzeni na miejsce technicy wykryli w pomieszczeniu ślady krwi. Ustalenia policji, w tym zeznania o podejrzanym aucie i mężczyźnie widzianym w pobliżu biura, naprowadziły śledczych na trop doktora. - „Doprowadziło to do uzyskania nakazu przeszukania rezydencji Kosowskiego w Tarpon Springs. Dowody uzyskane z nakazu przeszukania doprowadziły do zatrzymania pojazdu Kosowskiego w sobotę w Tarpon Springs” – poinformowali policjanci z Largo. 44-latek został oskarżony o morderstwo, choć, jak przyznaje policja, ciała prawnika dotąd nie znaleziono.

Policja szuka motywu zbrodni. Może mieć ona związek z pozwem, który w 2019 r. złożył Kosowski przeciwko swojemu byłemu pracodawcy - Laufer Institute of Plastic Surgery w Dunedin. Oskarżył pozwanych o zaniedbanie, naruszenie umowy i oszukańcze wprowadzenie w błąd, domagając się $15 000 odszkodowania. Błędy w rozliczeniach miały, według pozwu, doprowadzić do tego, że chirurg miał być oczerniany przez jedną z pacjentek, co naraziło na szwank jego reputację. Pozwanych przez Kosowskiego reprezentuje firma, w której pracował zaginiony adwokat.

Nasi Partnerzy polecają