Polscy urzędnicy odwiedzili burmistrza

i

Autor: twitter

Polscy urzędnicy odwiedzili burmistrza

2022-10-06 15:09

Największe święto amerykańskiej Polonii już za nami. Niezapomniana 85. Parada Pułaskiego przebiegła w niezwykłej atmosferze i nie zabrakło na niej znakomitych gości. Jednym z nich był burmistrz NYC Eric Adams (62 l.), który spotkał się z polskimi urzędnikami, politykami oraz Wielkim Marszałkiem.

Za sprawą radnego Roberta Holdena (71 l.) prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek (46 l.) oraz Konsul Generalny RP Adrian Kubicki (35 l.) byli gośćmi nowojorskiego ratusza. Jak przekazano, politycy rozmawiali o wzajemnej współpracy. „Polscy Amerykanie i Polacy odegrali zasadniczą rolę w kształtowaniu tego miasta i narodu. Będziemy nadal współpracować z Rzeszowem” – napisał Holden na Twitterze.

Burmistrz spotkał się również z Wielkim Marszałkiem 85. Parady Pułaskiego Marcinem Lucem (40 l.). – Dziękujemy burmistrzowi Ericowi Adamsowi za dołączenie do Polonii i przemaszerowanie razem z nami (…). Bardzo doceniamy Pańskie wsparcie dla naszej polskiej społeczności tutaj, w Nowym Jorku. Dziękujemy z głębi naszych polsko-amerykańskich serc – powiedział Luc.

Wraz z Polonią na 5. Alei świętowali ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski (49 l.), Konsul Generalny Ukrainy Ołeksij Hołubow i senator RP Marcin Bosacki (51 l.).

Nasi Partnerzy polecają