Polonia pokazała moc!

2019-10-07 1:22 as

Październik to tradycyjnie miesiąc dziedzictwa polskiego. Tegoroczny rozpoczął się w metropolii wyjątkowo: Kongresem 60 milionów, czyli globalnym zjazdem Polonii, który po raz pierwszy odbył się Nowym Jorku! To ważne polonijne wydarzenie powiązane z największą manifestacją polskości – Paradą Pułaskiego na Piątej Alei – odbyło się z udziałem „Super Expressu”.

Wśród przemawiających na konferencji znalazł się bowiem redaktor Grzegorz Zasępa, który mówił m.in. na temat polskich i polonijnych mediów.
Kongres 60 milionów rozpoczął się w środę polskim wieczorem w nowojorskim ratuszu. Następnie w czwartek uczestnicy spotkali się na konferencji w Melrose Ballroom, a także w nowojorskiej giełdzie w ramach od „Wall Street do Warsaw Street”. Podczas Kongresui odbyło się wiele paneli dyskusyjnych, np. w piątek w konsulacie, gdzie odbyła się
dyskusja na temat polskich oraz polonijnych mediów, ich perspektyw, przetrwania i kanałów dystrybucji. Jednym z panelistów był redaktor „Super Expressu” Grzegorz Zasępa. – Kongres 60 milionów to globalny zjazd Polonii, który ma łączyć więzi polonijne i budować międzynarodowe relacje biznesowe z 60 milionami Polaków na całym świecie – podkreśla Grzegorz Fryc, główny inicjator akcji.
Kongres zakończył się wyjątkowym akcentem muzycznym – koncertem Natalii Kukulskiej w Melrose Ballroom. Sobotni występ polskiej gwiazdy był jednocześnie „rozgrzewką” przed niedzielną 82. Paradą Pułaskiego.

Najnowsze